Схема на 3 мільйони — у Павлограді директора комунального підприємства та його спільників підозрюють у привласненні бюджетних коштів

Прокурори викрили схему фіктивного працевлаштування на комунальному підприємстві критичної інфраструктури в Павлограді. «Своїх» людей оформлювали на роботу лише формально, без виконання будь-яких обов’язків, проте вони роками отримували заробітну плату з бюджету та трудовий стаж.
За даними Дніпропетровської обласної прокуратури, про підозру повідомлено директору підприємства, який одночасно є депутатом однієї з міських рад, а також трьом його підконтрольним співробітникам: інспектору з кадрів, економісту та начальнику дільниці.



Слідство встановило, що упродовж 2021–2025 років керівник залучив підлеглих для оформлення семи осіб, які були працевлаштовані лише «на папері» та фактично не виконували жодних трудових обов’язків. Щомісяця до табелів обліку робочого часу вносилися завідомо неправдиві відомості, на підставі яких цим особам нараховували заробітну плату з бюджету та зараховували стаж. Надалі частину отриманих коштів фіктивно працевлаштовані особи повертали директору підприємства.
Унаслідок дій підозрюваних бюджету завдано збитків на суму понад 3 млн грн. Справу кваліфікували за фактами привласнення та розтрати бюджетних коштів шляхом зловживання службовим становищем, а також службового підроблення. Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів.
«Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду», — наголошують у прокуратурі.











