Павлоградець, якому врятували життя від важкої хвороби, вперше зустрівся зі своїм донором: ним виявився керівник реєстру

В українській системі охорони здоров’я відбулася унікальна подія — перша офіційна зустріч між українським неродинним донором кісткового мозку та пацієнтом, якого він урятував. Цим пацієнтом є 21-річний Олег із Павлограда, який зміг подолати смертельну хворобу.
Як повідомляє Український реєстр донорів кісткового мозку (UBMDR), історія почалася взимку 2023 року, коли 18-річному павлоградцю діагностували апластичну анемію — важке захворювання кровотворної системи.

Єдиним шансом на життя для хлопця була трансплантація кісткового мозку. Під час пошуку в базі даних стався рідкісний збіг: для Олега знайшли 100-відсотково сумісного донора всередині країни. Ним виявився Роман Куць — співзасновник та керівник Українського реєстру донорів кісткового мозку.
«Я був здивований, коли дізнався про збіг. Але водночас був налаштований дуже рішуче. У мене не було жодної думки про те, щоб відмовитися ставати донором», — згадує Роман Куць.
Трансплантація пройшла успішно, хлопець пройшов тривалу реабілітацію і вже повернувся до повноцінного життя та навчання. 22 червня 2026 року пацієнт та донор вперше зустрілися особисто. Житель Павлограда не приховував емоцій, коли дізнався, хто саме став його рятівником.
«Для мене це було дуже неочікувано. Мій донор виявився найголовнішою людиною в реєстрі. Це дуже приємно і водночас неймовірно», — поділився Олег.
Співзасновниця реєстру та дружина донора Юлія Куць додала, що часто моделювала ситуацію, хто саме стане першим неродинним донором в Україні, проте ніколи не могла подумали, що за рішенням долі ним виявиться її чоловік.

На зустрічі також були присутні медичні команди НДСЛ «Охматдит» (зокрема Олександр Лисиця та Ольга Мартич) і лікарні «Феофанія», які безпосередньо проводили лікування та трансплантацію, а також представники профільних благодійних фондів і народні депутати, які відзначили важливість розвитку культури донорства кісткового мозку в Україні.











